Přípravky na časté močení pro rok 2025 (OTESTOVÁNO!)
Otestovali jsme 18 přípravků na močové cesty. A přinášíme žebříček 7 nejúčinnějších. Možná budete překvapeni, až uslyšíte, které v testu příliš neuspěly!
Jak rozeznat ty kvalitní od těch nekvalitních
Při výběru přípravku na močové cesty bychom měli hledět především na použité bylinky a další účinné látky, neboť některé se vyznačují výrazně vyšší účinností. Pokud bychom měli být konkrétnější, tak doporučit můžeme zejména přípravky s D-manózou, extraktem z brusinek, lichořeřišnicí a zlatobýlem obecným. Myslete také na to, že s vysazením daných látek účinek postupem času odeznívá.
Nejsilnější přípravky by měly obsahovat D-manózu, extrakt z brusinek, lichořeřišnici i zlatobýl obecný. A to vše ideálně v jedné tabletě. V našem srovnávacím testu jsme se zaměřili na účinnost látek, dílčí kritéria – vliv na močové cesty, rychlou potřebu, redukci pálení, pocit úlevy, dobu užívání a její vliv na dlouhodobé zlepšení. V neposlední řadě nás zajímal i poměr cena/výkon jednotlivých přípravků. Zde jsou výsledky.
Pro muže: Pokud hledáte účinné přípravky na prostatu, připravili jsme samostatné srovnání nejlepších přípravků na českém trhu.
Přípravek Urigo je vítěz našeho testu. Obsahuje všechny klíčové látky, jako jsou D-manóza, extrakt z brusinek, lichořeřišnice a zlatobýl obecný, a to v ideálním poměru. Obstál ve všech sledovaných parametrech – rychlá úleva, redukce pálení a Okamžitě přináší úlevu od pálení a napomáhá dlouhodobému zlepšení zdraví močových cest. Skvělý poměr cena/výkon z něj dělá nejlepší volbu na trhu.
lidem účinkovalo
bez předpisu: ✔️
vedlejší účinky: ✖︎
množstevní sleva: ✔️
Urinal Akut vyniká kombinací zlatobýlu a extraktu z brusinek, což z něj činí dobrou volbu pro rychlou úlevu. Bohužel postrádá D-manózu, aby byl efekt ještě lepší. Vliv byl i u dalších parametrů jako dlouhodobý efekt a redukce pálení. Některé dlouhodobé účinky by mohly být lepší, ale celkově jde o slušný produkt. Cena je velmi vysoká v porovnání s jinými přípravky.
lidem účinkovalo
bez předpisu: ✔️
vedlejší účinky: ✖︎
množstevní sleva: ✔️
Blokurima Uro+ obsahuje ze sledovaných důležitých látek pouze na D-manózu, což sice poskytuje účinnou pomoc pro úlevu, ale jeho úzké zaměření je limitující a ne tak hloubkové. Chybějící další účinné látky jako brusinky, lichořeřišnice či zlatobýl zhoršují celkové skóre v dalších kritériích. Cena je trochu vyšší.
lidem účinkovalo
bez předpisu: ✔️
vedlejší účinky: ✖︎
množstevní sleva: ✖︎
Urixin se umístil na čtvrtém místě. Ten obsahuje D-manózu, brusinky a zlatobýl, což je slušná kombinace. Nicméně, postrádá lichořeřišnici, což ovlivňuje celkovou účinnost. V dílčích parametrech, jako je rychlost úlevy a dlouhodobé zlepšení, zaostává za přípravky před ním. Cenově patří k těm levnějším.
lidem účinkovalo
bez předpisu: ✔️
vedlejší účinky: ✖︎
množstevní sleva: ✔️
D-manóza a extrakt z brusinek tvoří základ tohoto přípravku, ale jeho účinnost je omezená tím, že chybí zlatobýl a další důležité složky. Zatímco účinek na rychlou úlevu je uspokojivý, dlouhodobý efekt a celková podpora močových cest je slabší. Cena je velmi vysoká – 42 Kč za jednu dávku. Přípravky před ním nabízí lepší poměr cena/výkon.
lidem účinkovalo
bez předpisu: ✔️
vedlejší účinky: ✖︎
množstevní sleva: ✖︎
I když tento přípravek obsahuje léčivou látku, jeho účinek na akutní symptomy je nevýrazný. Absence dalších osvědčených složek, jako je D-manóza a brusinky, je na výsledku jasně znát. Při porovnání s ostatními přípravky v testu se ukázalo, že jeho vliv na dlouhodobé zdraví močových cest je podprůměrný. Cena za denní dávku vyšší.
lidem účinkovalo
bez předpisu: ✔️
vedlejší účinky: ✖︎
množstevní sleva: ✖︎
Navzdory obsahu léčivé látky tento přípravek nedosahuje potřebné účinnosti. Chybí důležité složky jako D-manóza a brusinky, což značně ovlivňuje jeho výsledky. V dílčích parametrech, jako je rychlost úlevy a dlouhodobá efekt, zaostává. Je vhodný spíše pro mírnou podporu. Cena za denní dávku vyšší.
lidem účinkovalo
bez předpisu: ✔️
vedlejší účinky: ✖︎
množstevní sleva: ✖︎
Co vyzkoušet na močové cesty při počínajících potížích?
Trápí vás močové cesty a přemýšlíte o tom, že podpoříte jejich funkci s pomocí přírodních prostředků a bylinek? V tom případě potřebujete nahlédnout pod pokličku moudrosti babek kořenářek, které na ně používaly tyto bylinky na močové cesty a ledviny!
Už vás to na toaletě zase nepříjemně píchá, pálí a svědí? Přesně tak se projevují problémy s močovými cestami, které má čas od času každý. Pokud se infekce rozšíří, mohou přijít na scénu antibiotika, která si dovedou poradit s odolnými bakteriemi.
O močové cesty se však dá pečovat i přírodně. Existuje nespočet bylinek a dalších přírodních prostředků, které znaly už naše prababičky, a které se běžně používaly při urologických potížích.
Postupem času se na ně zapomnělo, ale dnes se o ně opět začínáme zajímat. Které to ale jsou?
Na to se půjdeme společně hned podívat!
Problémy s močovými cestami
Problémy s močovými cestami má mnoho mužů a žen. A často se k nim dá dopracovat tak snadno, že mnohdy ani nevíme, co by mohlo být jejich prvopočátkem.
Na vině může být nejen pohlavní styk, ale také nevhodně vedená intimní hygiena, nedostatečný pitný režim, nedostatečné vyprázdnění močového měchýře na toaletě či nošení mokrých plavek na dovolené, které může doplnit i oslabená imunita.
Prostě – jednoho dne se probudíte a zjistíte, že je to zase tady!
Typické příznaky a příčiny
Mezi možné příčiny infekcí močových cest patří bakterie E.coli, která močovou trubicí vyšplhá až do močového měchýře. A případně i někam dál.
Objevit se pak může:
- Pálení, řezání a bolest při močení
- Zakalená moč
- Tlak v podbřišku
- Zapáchající moč
- Evakuace malého množství moči
- Bolest v zádech
- Časté nutkání na močení
Úplně na začátku se může objevit zánět močové trubice, do které infekce vstoupí jako první. Následovat pak může i zánět močového měchýře a zánět ledvin, který bývá nejvážnějším problémem.
Co pomůže na močové cesty?
Bylinky na močové cesty
Bylinky na močové cesty se používají už řadu staletí, protože dřív neexistovaly klasické léky, které máme mnohdy k dispozici dnes. Mezi léty ověřené rostliny v tomto směru patří třeba přeslička rolní, která podporuje odvádění tekutin z těla. Kombinovat ji můžeme s kopřivou dvoudomou, která se považuje za nekorunovanou královnu českých bylinek, protože se dá využít snad na všechno. Dokonce i do vaření.
Dále je na močové cesty dobrá lichořeřišnice větší. Vhodné jsou i brusinky na močové cesty. V našich končinách lze ale pracovat i s klikvou velkoplodou. (Pozor, není to úplně to samé.) D-manóza v přírodních doplňcích stravy s předchozími bylinkami pak znemožňuje patogenům uchycení na stěnu močových cest, takže se tělo dokáže se zánětem a jeho původci mnohem lépe poprat.
Léky na močové cesty
Pokud to situace vyžaduje a lékař to v případě potřeby doporučí, můžete užívat i klasické léky na močové cesty. K nim patří například antibiotika, ale i léky, které pomáhají vypuzovat močové kameny a podobně. Drtivá většina těchto léků by se neměla užívat bez vědomí odborníka. Případně jsou dostupné jen na recept.
Pitný režim
Z přírodních prostředků je důležitý i dobře nastavený pitný režim. Ten by měl zahrnovat zhruba 2,5 až 3 litry vody, čajů a polévek denně. (Případně do něj můžeme zahrnout i vodnaté druhy ovoce a zeleniny.) Voda podporuje činnost ledvin, které snáz filtrují krev. Tím pádem přispívají k lepší detoxikaci těla. Během aktivní infekce pak časté močení podporuje vyplavování patogenů z močového traktu směrem ven.
Spolu s teplem, klidovým režimem a bylinkami na močové cesty v doplňcích stravy tedy můžete podchytit případný diskomfort během močení již v úplném počátku.